V neděli 23. září chceme slavit spolu s vámi dvě velká výročí

V neděli 23. září chceme oslavit společně s přáteli z okolních sborů, i s přáteli mimo naši církev, dvě výročí – 100 let od založení sjednocené Českobratrské církve evangelické a 70 let od instalace prvního českého faráře vrchlabského sboru (který po 2. světové válce převzala ČCE po Německé evangelické církvi, jež zanikla odsunem svých věřících z Československa).

Program veřejné výroční sborové neděle:

9:00   Bohoslužby s vysluhováním Večeře Páně, káže br. Jaroslav Pechar, farář sboru ČCE v Praze Braníku.

10:30   Povídání a diskuse s br. Jaroslavem Pecharem o současnosti a budoucnosti ČCE, ale také obecněji o křesťanství v Česku 21. století.

12:00   Společný oběd (příspěvek cca 100 Kč)

13:30   Ze zpěvníku evangelického – k evangelictví patří neodmyslitelně písně. Hudbou a slovem náš „chrámový sbor“ provede br. Jan Balcar. Zpívejte s námi.

14:30   Debata historika br. Jiřího Loudy s bývalým vrchlabským farářem br. Jaromírem Strádalem o historii protestantů v Krkonoších

16:00   Divadelní soubor Maminy Jaroměř a hra „Noe, Jonáš a ti druzí“

17:00   Společné posezení u ohně a opékání vuřtů

Po celý den bude probíhat paralelní program pro děti.

Pozvánka na veřejný sborový den ke 100 letům ČCE a 70 letům české služby na vrchlabském sboru