Diakonie ve Vrchlabí

Ve Vrchlabí spolupracujeme také s Diakonií Českobratrské církve evangelické.

Přímo ve Vrchlabí máme dvě diakonické pracoviště:

1. Středisko Světlo, které poskytuje celou škálu sociálních služeb klientům s fyzickým i mentálním handicapem, sociálně aktivizační služby, apod.

Mezi služby střediska Světlo patří:
Osobní asistence
Raná péče
Sociální služba Spirála
Sociálně aktivizační služba

Středisko Světlo Diakonie ČCE ve Vrchlabí má také svůj profil na Facebooku.

Středisko Světlo Diakonie ČCE můžete podpořit finančně, materiálně nebo třeba dobrovolnickou prací! Tady najdete rady, jak na to. Podpořit vrchlabskou Diakonii můžete i při svých běžných nákupech přes internet, a to pomocí služby GIVT.cz, do které je zapojeno už víc, než 1300 e-shopů! Buď nakupujte přímo přes stránky GIVT.cz (je to snadné), anebo ještě jednodušeji si ze stránky www.givt.cz/aplikace nainstalujte do prohlížeče „pomocníka„, který vás na možnost podpory upozorní na každém zapojeném e-shopu. Vy přitom nezaplatíte ani o korunu navíc!

Jak na GIVT? Návod najdete v téhle malé obrázkové galerii 🙂

 

2. Ve Vrchlabí sídlí také Základní škola speciální a praktická, která poskytuje vzdělání desítkám (ve školním roce 2018/19 je to 77 žáků, z toho 28 přímo ve Vrchlabí) žáků s mentálním afyzickým handicapem!

I vrchlabskou diakonickou školu můžete podpořit finančně (třeba darem na pomůcky a vybavení školy) nebo dobrovolnickou prací a svým časem! Moc pomůže třeba, když se školou vyrazíte na procházku nebo na běžky…

Také vrchlabské diakonická škola má svůj facebookový profil.

 

3. Pravidelně se také zapojujeme do Postní sbírky, ale i dalších sbírek, organizovaných  Střediskem humanitární a rozvojové spolupráce Diakonie ČCE.

Comments are closed.