Jaroslav Pechar: V ideálním případě tu za 100 let žádná ČCE nebude

Farář sboru Českobratrské církve evangelické v Praze Braníku a někdejší dlouholetý předseda YMCA ČR Jaroslav Pechar vidí dnes, v době, kdy slavíme 100 let existence naší církve, největší přednost ve schopnosti a ochotě opustit staré myšlenky, kterými nás sice vybavili naši učitelé, ale které dnes už nejsou nosné. Říká to v rozhovoru pro web ke 100. výročí naší církve.

Přesně za měsíc, v neděli 23. září, bude br. Jaroslav Pechar sloužit bohoslužby ve Vrchlabí – právě neděli 23. září věnujeme jako veřejný sborový den připomínce 100. výročí ČCE a 70. výročí českojazyčné služby na vrchlabském sboru. Bohoslužby (s Večeří Páně) začínají v tradičních 9:00. Po bohoslužbnách bude následovat diskuse s Jaroslavem Pecharem o výzvách, rizicích, šancích i obavách, které jsou dnes a v nejbližší budoucnosti nejen před ČCE, ale před křesťany v Česku jako takovými.

Rozhovor s Jaroslavem Pecharem můžete vidět na tomto odkazu na webu ke 100. výročí naší církve.

Jaroslav Pechar ke 100. výročí ČCE