Oslavili jsme v Jilemnici 30 let svobody

Třicet let svobody jsme dnes odpoledne a večer slavili v Jilemnici na sérii akcí, které jsme připravili spolu s evangelickými sbory v Jilemnici a Křížlicích, římskokatolickou farností Jilemnice, Klubem Betanie České křesťanské akademie v Jilemnici a jilemnickým Krkonošským muzeem Správy KRNAP.

Zahájili jsme ekumenickými bohoslužbami v kostele sv. Vavřince, které zakončila československá státní hymna za doprovodu varhan.

Poté jsme pokračovali promítáním dokumentu Něžná revoluce, který měl premiéru 28. prosince 1989 a na závěr jsme debatovali o listopadu 89 i následujících 30 letech s pamětníky Jiřím Soukupem a Jiřím Odvárkou, mladým profesorem historie na jilemnickém gymnáziu Tomášem Hajlekem a studentem gymnázia Romanem Vyšanským.

V neděli 17. listopadu se tématu života ve svobodě bude věnovat i náš kazatel Jakub Kašpar v bohoslužbách, při nichž budeme též slavit svatou večeři Páně.