Setkání křesťanů v Grazu 3. – 5. července 2020 – přihlášky otevřeny!

Jedenácté Setkání křesťanů, které se koná od 3. do 5. července v rakouském Grazu, začíná sice až za více, než půl roku, ale přihlášky je možné podávat už teď. A vyplatí se to, právě teď je k dispozici největší nabídka různých možností (a cen) ubytování! Tak hurá na tenhle web a klikněte na řádek s českou vlaječkou!

Nabídka je pro všechny generace, znalost jazyka není podmínkou, řada programů bude překládána nebo budou nonverbální. Téma celého Setkání je „Tváří v tvář“.

Co je Setkání křesťanů
Jde o velký sjezd několika tisíc účastníků z Německa, Polska, Česka, Slovenska, Maďarska, Rakouska a několika dalších zemí. Zvány jsou všechny generace, speciální program připravuje mládež, programová nabídka je věnována i dětem. V rámci setkání probíhají biblické práce, diskuzní pořady, workshopy, koncerty, výstavy, divadelní představení, sportovní turnaje, prohlídky města a další pořady. Vrcholem setkání jsou společné bohoslužby, na kterých se podílejí účastníci ze všech středoevropských zemí.

Cílem setkání je, aby se křesťané různých církví vzájemně povzbudili ve víře v Ježíše Krista, Setkání naplňuje obsahem naše sousedství a vede k prohlubování vztahů našich zemí ve vědomí křesťanské vzájemnosti. Setkání křesťanů chce nejen podpořit duchovní spolupráci, ale také zodpovědnost církví a jednotlivých křesťanů za věci veřejné. Osvědčilo se jako příležitost ke sdílení a výměně zkušeností s lidmi z podobných tradic či sociokulturního kontextu, jako místo setkání a společného slavení, poskytuje prostor k rozhovoru a k lepšímu vzájemnému poznávání.

Předběžný program Setkání křesťanů v Grazu – Tváří v tvář

Pátek 3. července
od 9:30 Tematické prohlídky města (evangelický Graz, Dějiny a současnost města)
Projektová setkání (Ekumena, Islám, Dějiny Židů a antisemitismus, Migrace a přeměna společnosti)
od 14:00 Registrace účastníků
16:00-17:30 Slavnostní zahájení: Svátek setkání, společné zpívání
18:00-19:30 Večeře
20:00-21:45 Vícejazyčné bohoslužby v celkem 10 evangelických a katolických kostelích v centru
22:00-23:15 Zpěvy Taizé v Landhaushof

Sobota 4. července
9:00-9:30 Ranní pobožnost a společný zpěv
9:30-10:30 Hlavní přednáška – Miroslav Volf
11:00-12:30 Biblické práce v různých jazycích
12:30-14:00 Oběd a společný zpěv
14:00-16:00 Tematické prohlídky města Graz (evangelický Graz, Dějiny a současnost města)
Workshopy k různým tématům (např. Ochrana klimatu, Migrace, sociální soudržnost, Zpracování minulosti, Práce se sociálními médii apod.)
16:30-18:00 Biskupská fóra – mládež diskutuje z biskupy a představiteli církví všech zemí – pódiová diskuze na téma Tváří v tvář – Evropa a církve
18:00-19:00 Večeře
19:30-22:00 Open-Air Koncert v městském parku